داوران

جهت تکمیل داوری مقالات مراحل زیر را انجام دهید.

پس از ورود به سامانه مجله و  باز نمودن صفحه شخصی خویش،  روی آیکون داور و سپس مقالات جدید کلیک نمایید. در این بخش مقاله ارسالی برای داوری قابل مشاهده خواهد بودو با کلیک روی کد مقاله، نظر خود را جهت داوری یا عدم داوری مقاله اعلام نمایید.

پس از قبول داوری مقاله ارسال شده با کلیک مجدد روی کد مقاله قابل دسترسی خواهد بود (همزمان لینک مقاله به ایمیل نیز فرستاده می شود). در این صفحه شما به بخش های زیر دسترسی خواهید داشت:

  • ·       فرم ارزیابی مقالات: پس از داوری مقاله نظر کلی خود را در این قسمت وارد نمایید.
  • ·       توضیحات برای دبیر: پس از اتمام داوری در صورت نیاز توضیحات برای سردبیر در این قسمت نوشته شود.
  • ·       توضیحات برای نویسنده: پس از اتمام داوری در صورت نیاز توضیحات برای نویسنده در این قسمت نوشته شود.

ارسال فایل: پس از اتمام داوری فایل مقاله را از این قسمت ارسال نمایید. لازم به ذکر است کلیه نظرات و پیشنهادات داوران محترم در فایل اصلی مقاله درج گردد.

 مشخصات مقاله: در اینجا مشخصات کلی مقاله آمده است.

فایل­های مرتبط: فایل اصلی مقاله و یا سایر فایل های مربوطه را می توانید از این قسمت دانلود نمایید.

پس از دریافت نام کاربری و رمز ورود به سامانه مجله به آدرس http://ejfpp.gau.ac.ir مراجعه و از طریق بخش ورود به سامانه ( قسمت بالا سمت چپ سایت ) به صفحه شخصی خود وارد شوید.  توصیه می شود جهت امنیت بیشتر، رمز ورود خود را تغییر دهید (از طریق بخش تغییر رمز ورود در بالا سمت چپ سایت). پس از تغییر رمز ورود ، اطلاعات شخصی خود را با کلیک کردن  روی آیکون صفحه شخصی تکمیل نمایید.

  • در مرحله بعد با مراجعه مجدد به  صفحه شخصی با کلیک بر آیکون داور و مقالات جدید ارسالی قابل رویت می باشد و با کلیک کردن کد مقاله می توانید نظر خود را جهت داوری یا عدم داوری مقاله را اعلام نمایید.

در انتهای صفحه فایل مقاله و فایل راهنمای داوری قابل دانلود می باشد. خواهشمند است جهت انجام داوری به موارد مندرج در زیر توجه فرمایید. بدیهی است که نظرات ارائه شده کاملاً محرمانه تلقی خواهد شد.

پس از ذخیره مقاله مورد نظر کلیه اصلاحات و پیشنهادات در متن مقاله باید انجام شود. جهت انجام اصلاحات در متن مقاله، از امکان Track Changes موجود در نرم افزار word استفاده فرمایید. جهت فعال نمودن این امکان در word 2003 در منوی Tools روی Track Changes کلیک کنید. در word 2007 به قسمت Review رفته و روی گزینه Track Changes کلیک کنید. جهت گذاشتن پیشنهاد در منوی Tools یا Review در روی New Comment کلیک نموده و نظر یا پیشنهادات خود را بنویسید.

پس از انجام داوری در متن مقاله مراحل زیر را به ترتیب تکمیل نمایید.

1)      فرم ارزیابی مقالات: پس از ارزیابی مقاله نظرات خود در مورد بخش های مختلف مقاله را در فرم ارزیابی مقالات وارد نمایید.

2)      توضیحات داور برای دبیر/سردبیر: پس از اتمام داوری در صورت نیاز توضیحات برای سردبیر در این قسمت نوشته شود.

3)      توضیحات داور برای نویسنده: پس از اتمام داوری در صورت نیاز توضیحات برای نویسنده در این قسمت نوشته شود.

4)      ارسال فایل: پس از اتمام داوری فایل مقاله را از این قسمت ارسال نمایید

برای ارسال حتما مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

1)      Browes و فایل مقاله که پیشنهادات در آن نوشته شده را انتخاب نموده و صبر نمایید تا فرایند ارسال فایل تکمیل گردد.

2)      یکی از نظرات را حتما انتخاب کنید

3)      مرحله آخر ارسال نتیجه داوری به دبیر را کلیک کنید

  • در پایان یادآوری می شود در صورت هرگونه ابهام می توانید نظر خود را از بخش تماس با ما مرقوم نموده و یا از طریق پست الکترونیکی مجله ارسال و یا از طریق تلفن با مجله تماس حاصل نمائید.